יובש בקרקפת

דוד פרלה
 • קשקשים הם בעיה מוכרת להרבה אנשים. מה שפחות מוכר לאנשים, אולי, זה שקשקשים אינם נגרמים בגלל יובש בקרקפת. למעשה, ישנו הבדל בין יובש בקרקפת לבין קשקשים – התוצאה אמנם נראית לכאורה זהה, דהיינו חתיכות עור לבנות שמצטברות על הראש והכתפיים, אך מדובר בבעיות עור שונות.
 • הטיפול הטבעי משתלב כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי ולזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

מה גורם לתופעת היובש בקרקפת?

ישנן מספר גורמים אפשריים ליובש בקרקפת:

סבון ושאר מוצרי היגיינה: החומרים הפעילים ברוב הסבונים מתחברים עם חומרים שומניים מצד אחד ועם מים מצד שני על מנת להסיר אותם מהגוף – זו המשמעות של ניקיון באמצעות מים וסבון. אלא שלעיתים, אם הסבון חזק במיוחד או עושים שימוש ביותר מדי סבון, הסבון מרחיק גם את השומן שהגוף מייצר על מנת שהעור יישאר רך וגמיש. העור שמאבד את השומן ההכרחי לו נהיה יבש.
הפיתרון: להשתמש בסבון עדין יותר ולא להגזים עם מקלחת ארוכה מדי.

הצטברות: זה המקרה ההפוך – רחצה בלתי מספקת. העור, בגוף בכלל ובקרקפת בפרט, מתחדש כל הזמן. העור הישן נושר ועור חדש מחליף אותו. אם לא חופפים בתדירות מספקת את השיער, העור המת מצטבר ופוגע בעור החי. הפעילות התקינה של העור משתבשת ולכן נוצר יובש בקרקפת.
הפיתרון: לשטוף את השיער בתדירות מספקת. אם ההצטברות מהירה ומרובה, מומלץ לחפוף אפילו פעמיים וביסודיות על מנת לנקות היטב את השיער.

חורף: הקור, הרוח והמזגנים גורמים ליובש בעור שלנו. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה כאן.

קיץ: השמש הקופחת מייבשת את העור. במקרים חמורים היא גם גורמת לכוויות והעור מתקלף באופן משמעותי עוד יותר. גם רוחות השרב מייבשות את העור והדבר מתבטא גם בעור הקרקפת.
הפיתרון: להגן על הראש באמצעות כובע ולהשתמש במסנני קרינה ושאר קרמים מתאימים.

תזונה: האוכל משפיע על העור שלנו. ותזונה ענייה בחומצות שומן יכולה להוביל לעור יבש בקרקפת.
הפיתרון: לאכול מאכלים שיש בהם חומצות שומן – אגוזי מלך, זרעי פשתן, סלמון, אצות ים; להרבות בשתיית מים; להמעיט בשתיית קפה ואלכוהול. חשוב להתאים את הדיאטה לצרכים שלכם ולהביא את הגוף חזרה לאיזון הפנימי שלו על מנת לטפל בשורש הבעיה.

מים קשים: מים שיש בהם יותר מדי סידן ומגנזיום מכונים מים קשים. הם גורמים נזק לעור באופן כפול: מונעים מהסבון והשמפו לפעול כהלכה ולכן פוגעים ביעילות שלהם בכל הנוגע לניקיון הקרקפת.
הסידן והמגנזיום מצטברים על פני העור ועלולים לחסום את הפעילות התקינה של הבלוטות על פני העור. גם הסבון שאיננו מתפרק במים אלה עלול להצטבר על פני העור.
הפיתרון: להימנע ממים קשים. אם אי אפשר – להשתמש בפחות סבון, להתקלח זמן קצר יותר, להשתמש בקרמים ומשחות מתאימות. ברפואה הסינית נעשה שימוש במרכיבים צמחיים שונים בהתאם למסורת ולידע ארוך השנים.

יובש בקרקפת ומחלות עור

מלבד גורמים אלה, לעיתים יובש בקרקפת נגרם בגלל בעיית עור או מחלה כלשהי ולכן גם דורש טיפול שונה. בנוסף, כיוון שהאדם מן הישוב איננו מומחה למחלות עור, לפעמים אפשר להתבלבל בין יובש בקרקפת לבין סימפטומים של מחלת עור. ישנן מספר בעיות ומחלות עור שונות שיכולות להתבטא על ידי יובש בקרקפת:

אם אינכם בטוחים או אם ניסיתם לטפל בבעיה ולא הצלחתם להתגבר עליה, אל תהססו לפנות אלינו, על מנת שנוכל לאבחן את המצב ולומר לכם אם מדובר במחלת עור ומה הטיפול הנדרש.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

יובש בקרקפת אצל תינוקות

תינוקות זכאים להתייחסות נפרדת, ולא רק כשמדובר ביובש בקרקפת. כיוון שהעור שלהם רגיש מאוד, יובש הוא תופעה נפוצה יותר אצלם. מזג אוויר משפיע עליהם בקלות והעור שלהם רגיש במיוחד ליובש.

אם מדובר ביובש הוא יחלוף לאחר זמן מה גם ללא טיפול, אם כי קרם לחות יכול לעזור ולהקל על התינוק. חשוב לדעת שלפעמים לא מדובר ביובש אלא בבעיית עור משמעותית יותר – אם אתם חוששים או לא בטוחים, אל תהססו להתייעץ עם רופא. על מנת לצמצם את היובש מומלץ להימנע משימוש במזגן בחדר התינוק, להגן עליו מרוח ומשמש ולהשתמש בסבון עדין.

יובש בקרקפת יכול להיפתר באופן יעיל ומהיר על ידי הבנת הגורם והתאמת הפיתרון לבעיה. זכרו שהטיפול הטוב ביותר הוא המניעה: אכלו היטב, הקפידו על ניקיון ודעו להקשיב לגוף שלכם על מנת למצוא את האיזון הפנימי.

הטיפול הטבעי ביובש בקרקפת וגורמיה, יסייע בזירוז ההחלמה ובהעלמת היובש מהעור. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם