סבוריאה בפנים – טיפול טבעי

דוד פרלה
 • סבוריאה דרמטיטיס היא מחלת עור המתבטאת בהפרשה מוגברת ועודפת של חלב אל העור. בלוטות החלב נמצאות בשכבת הדרמיס של העור, והחלב העודף המופרש מהן עולה על פני העור ומעניק לו מגע שומני האופייני למחלה.
 • סבוריאה בפנים שכיחה אצל תינוקות יונקים, בגיל ההתבגרות וכן בקרב 5-10 מהאוכלוסיה הבוגרת. בקרב בני נוער שכיחה המחלה עם גיל ההתבגרות, בשל השינויים ההורמונאליים שגופם עובר. בקרב מבוגרים, זו מחלה כרונית שעלולה להימשך זמן רב.

 • הטיפול הטבעי בסבוריאה בפנים נועד לעצור את הדלקת בעור, להזין את העור ולהחזיר לו לחות, ובעיקר להחזיר את הגוף לאיזון. הטיפול הטבעי כולל ארבעה רבדים: דיקור סיני, טיפול בצמחי מרפא, משחות על בסיס טבעי ושינוי תזונתי.
סבוריאה בפנים - לפני ואחרי

לפני ואחרי שבועיים וחצי טיפול

תמונות – לפני ואחרי טיפול

סבוריאה בפנים (מצח) - לפני ואחרי

לפני ואחרי שבועיים טיפול

סבוריאה בפנים (באף) - לפני ואחרי

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

סבוריאה לפני אחרי חודשיים של טיפול

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

סבוריאה | 14.09.2005

טיפול מומלץ בסבוריאה: ״רק הטיפול אצל דוד עזר להעלים את הסבוריאה״

המלצה של מטופל שסבל מסבוריאה בפנים

אני מטופלת אצל דוד פרלה ברפואה סינית מינואר 2003.

סבלתי במשך שנים מסבוריאה קשה באיזור הפנים. לאחר שנים של טיפולים לא מוצלחים אצל רופאי עור, הגעתי אל דוד פרלה. להפתעתי הנעימה רק הטיפולים שלו עזרו להעלים לחלוטין את הסבוריאה שלי.

יש לציין כי הדיקור, הנחיות התזונה המפורטות, היחס המקצועי והאכפתי עזרו מאוד. חשוב לי שידעו שיש פיתרון לבעיית הסבוריאה למי שנואש כמוני מהרפואה הקונבנציונלית.

אני אסירת תודה לדוד פרלה על הטיפול הנפלא שנתן לי.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

סבוריאה | 08.09.2014

טיפול מומלץ באקנה עם סבוריאה שנעלמה: ״פשוט רופא קסם״

המלצה על טיפול בסבוריאה

ברצוני להודות לד״ר דוד פרלה שבזכותו נתן לי להרגיש נפלא לאחר שהיתה לי סבוריאה מלווה בפצעים בפנים.

פשוט רופא קסם.

תודה!!!

סבוריאה | 18.01.2013

המלצה על טיפול מוצלח בסבוריאה בפנים: ״אחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר״

המלצת מטופל שסבל מפריחה בעור הפנים

תודה!

הגעתי לטיפול אצל דודי אחרי שנה(!) שבה סבלתי מפריחות ונגעים בכל איזור הפנים.

דודי לא מיצמץ, ואחרי חודש של טיפול המצב החל להשתפר.

הידע שקיבלתי את חיי החברה שלי בחזרה (באותה שנה המעטתי לצאת מהבית) החזיר לי את החיוך לפנים. אם זאת הפעם הראשונה או השניה שלכם, יש אור בקצה המנהרה…

שנה עברה והמצב יציב ++

סבוריאה | 19.07.2013

טיפול מומלץ לסבוריאה בילדים: ״כבר אחרי שבוע חל שיפור ניכר במצב!״

המלצת מטופל שסבל מסבוריאה בראש

הגעתי עם הבן שלי לטיפול אצל דוד פרלה לאחר שסבל למעלה משנה מסבוריאה בראש. שום טיפול מערבי, שכלל מיני שמפו מיוחדים, משחות שונות ותחליבים, לא עזר. להיפך, מצב הסבוריאה רק החמיר והתפשט כמעט על כל ראשו של הבן שלי.

עד שהחלטתי לחפש פתרון אלטרנטיבי עבורו ומצאתי ברשת את דוד פרלה, שמתמחה ברפואה סינית ובבעיות עור. אמרתי לעצמי שבמצבו של הבן שלי זה שווה לנסות.

כבר אחרי טיפול של שבוע, שכלל דיקור, אבקת צמחים לשתייה, שמפו ותחליב טבעי של קמדיס (מעולים), חל שיפור ניכר במצבו!

שלושה שבועות אחרי, הראש כבר היה נקי לגמרי!!!

עבר כבר חודש מתחילת הטיפולים, ואין סימן לסבוריאה על הראש. מדהים!

סבוריאה | 24.12.2009

״הטיפול הטבעי בסבוריאה הציל אותי – מומלץ בחום!״

המלצת מטופל שסבלך מסבוריאה (מחלת עור)

לדודי הגעתי לפני כשנה בערך, בעקבות סבל רב שנגרם לי כתוצאה מסבוריאה.

לאחר ניסיונות רבים בטיפולים קונבנציונאליים ללא הועיל – הטיפול אצל דודי – דיקור + צמחי מרפא + המלצות תזונה שהותאמו לי אישית הצילו אותי, וכיום תופעת הסבוריאה נעלמה.

איני סובל מן התופעה ביום-יום, הטיפולים מרגיעים ואינם כואבים.

מומלץ בחום!

איפה מופיעה סבוריאה בפנים?

הקרקפת והפנים עשירים בבלוטות חלב, ולכן שכיחה שם מחלת הסבוריאה. אזורים אחרים בגוף המשופעים בבלוטות חלב הם:

 • בתי השחי
 • השכמות
 • בין חלקי העכוז
 • הבטן והטבור בפרט.
 • סבוריאה עלולה להתפתח בין קפלי עור (צוואר, מרפקים) בהם יכולה להצטבר לחות וחום.

המחלה שכיחה אצל תינוקות יונקים, בגיל ההתבגרות וכן בקרב 5-10 מהאוכלוסייה הבוגרת. סבוריאה אצל תינוקות עשויה להתפתח בעקבות מעבר של הורמונים מגוף האם אל התינוק במהלך ההנקה. ואכן, פעמים רבות כשהאם מפסיקה להיניק, המחלה עוברת. בקרב בני נוער שכיחה המחלה עם גיל ההתבגרות, בשל השינויים ההורמונאליים שגופם עובר. בקרב מבוגרים, זו מחלה כרונית שעלולה להימשך זמן רב.

סבוריאה בפנים – תסמינים

 • אדמומיות בעור
 • קשקשת
 • גרד
 • קילוף של העור

סבוריאה בפנים – גורמים

 • תהליך דלקתי מוגבר בבלוטות החלב, מעורב במרכיב פטרייתי
 • שינויי מזג האוויר
 • שינוי בלחות שבאוויר
 • מצב נפשי: סטרס, לחץ ומצוקה
 • מחסור בוויטמינים וברכיבי תזונה מהותיים אחרים
 • הופעת מחלות עור נוספות כמו פסוריאזיס או אקנה

הרפואה הסינית רואה בבסיס מחלת הסבוריאה יציאה מאיזון של הגוף. לכך יש שתי סיבות מרכזיות: האחת, חום בריאות ובקיבה המצטבר באיברים אלה וגורם להפרשת החלב ולתהליך הדלקתי, והסיבה השנייה – חום ולחות במערכת העיכול הגורמים לשמנוניות גבוהה בעור.

בחלב המופרש ישנה פטרייה, "פטריוספרום אובלה", שיש הרואים בה את הגורם לתהליך הדלקתי. ולכן חלק מהטיפול במחלה יכלול גם התייחסות לפטרייה זו.

איך מטפלים בסבוריאה?

כאשר הוא בא במגע עם האוויר והעולם החיצוני, החלב השומני נדבק לקרטין, שהיא שכבת העור העליונה, המתחלפת באופן קבוע. אלא שהחלב השומני מונע מהקרטין לנשור ואף משמש כדבק לחלקיקי העור הנפרדים מהגוף. התוצאה – תאי העור המתים מצטברים בשכבות וכך נוצרים קשקשים. לעיתים, החלב המופרש גורם לדלקת בעור.

הטיפול בסבוריאה יכלול על פי רוב תרופות ומשחות על בסיס סטרואידים וקורטיזונים, או משחות אנטי פטרייתיות, על מנת להפחית בצורה מהירה את הדלקת ולטפל במרכיב הפטרייתי הקיים בסבוריאה. הטיפול בתרופות הסטרואידליות מוגבל בזמן השימוש ויש להשגיח בשבע עיניים על מתן טיפול זה ועל משכו, על אחת כמה וכמה כשמדובר בתינוקות וילדים.

לאורך זמן, ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים רפואיים, אשר מחדירים לחות לעור ומטפלים בדלקת. אולם גם השימוש בתכשירים אלה דורש מעורבות של רופא ויש להתאימם היטב לסוג המחלה, דרגת החומרה שלה, מצב העור וסוגו לפני השימוש בהם.

טיפול טבעי בסבוריאה בפנים – בעזרת הרפואה הסינית

סבוריאה במצח - לפני ואחרי טיפול

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

סבוריאה בפנים (מצח) - לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

סבוראיה בפנים - לפני ואחרי טיפול

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

סבוריראה בפנים (צידי האף) - לפני ואחרי

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור

הדיקור פועל על נקודות מסוימות בגוף המוכרות כבעלות השפעה טובה על אזורים אחרים בגוף. כפי שנכתב, הרפואה הסינית רואה את מקור המחלה בתהליך דלקתי ובחוסר איזון במערכת העיכול, עניין שעשוי להנחות את המטפל. הטיפול אינו כואב ואינו מכיל כל חומר. המחטים הנן חד-פעמיות ונזרקות לאחר השימוש. לדיקור תכונה מרגיעה ואנטי דלקתית, כך שמיד לאחריו מרגישים שיפור.

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

צמחי מרפא לשתייה

מותאמים לכל אחד באופן אישי על ידי המטפל, וזאת לאחר אבחון ארוך ומדוקדק וירידה לפרטי פרטים. לצמחי המרפא חשיבות עליונה בהורדת החום והלחות והפחתת התהליך הדלקתי בתוך הגוף.

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי והנחיות תזונה

בעל חשיבות קריטית להצלחת הטיפול. בהתאם לצורך, ישקול המטפל לרשום למטופל תוספי תזונה, אף הם על בסיס טבעי בלבד, וכן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות טבעיות

הטיפול חיצוני ונועד לטפל בפני השטח, כלומר בעור הפגוע. משחות אלה, המבוססות על צמחי מרפא סיניים, יחזירו לעור לחות שאבדה לו במהלך המחלה ויעזרו בשיקומו.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה במקרים שסבוריאה מתפרצת בפנים בחומרה בינונית וקשה היא לשלב את הטיפול הטבעי כתומך לרפואה המערבית. שילוב של הרפואה המערבית והטבעית עשויות להוביל לשיפור ולהקלה מהירה במצב העור, להפחתה בשימוש בתרופות בעלות תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ולא פחות חשוב הם יאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור באיכות החיים. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

5 טיפים להצלחת הטיפול בסבוריאה

 1. ניקיון עור הפנים מקבל משנה תוקף בעת מחלה בעור, ויש לשמור עליו שבעתיים. מומלץ לנקות את הגוף בסבון היפו-אלרגני עדין ובתחליב לחות. את הראש מומלץ לחפוף בשמפו נגד קשקשים.
 2. בעת המחלה יש להימנע משימוש באפטר-שייב ובבשמים, אשר מגבירים את ייבוש העור.
 3. תזונה: באופן כללי תמיד מומלץ להימנע מצריכת מזון שמן, עשיר בסוכר, מטוגן ומעובד, ובעת מחלה כסבוריאה על אחת כמה וכמה. מדובר במזונות בעלי השפעה מחממת בגוף, שעלולים להחריף את המחלה. מוטב להימנע גם מצריכת קפאין, אלכוהול לסוגיו (בירה, יין), קמח לבן, חלב ומוצריו ופיצוחים מטוגנים.
 4. מה כן לאכול? הרבה ירקות ירוקים, המוכרים כבעלי השפעה אנטי דלקתית לגוף. פירות וירקות טריים. דגנים מלאים בשביל הסיבים התזונתיים. וכמה שיותר נוזלים, בדגש על מים זכים.
 5. מומלץ להימנע מגירוד המקומות הנגועים, גם אם האזור ממש מציק. זה יסייע בתהליך הריפוי.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם