מולוסקום קונטגיוזום

מה זה מולוסקום קונטגיוזום?

 • מולוסקום קונטגיוזום היא סוג של יבלות ויראליות על העור, שנגרמות על ידי הוירוס המכונה MCV (Molluscum Contagiosum-Virus) והוא שייך לאותה משפחה של וירוסים המשמשים לחיסון כנגד אבעבועות שחורות (pox-virus). הווירוס שכיח גם בילדים, וגם במבוגרים העלולים להידבק בו במגע מיני.
 • מדובר בתופעה לא נעימה, שהסובלים ממנה הם בעיקר ילדים או בעלי מערכת חיסון חלשה. תופעה זו באה לידי בתצורת יבלות ויראליות על העור עם תסמינים נלווים. מולסקום קונטגיוזום נחשבת כמדבקת מאד, המחלה מסמלת  ברפואה הסינית, מצב של חוסר איזון פנימי המתבטא בחולשה של מערכת החיסון "שאפשרה" הדבקה ויראלית בנגיף.ולכן הטיפול ברפואה סינית מתמקד בחיזוק מערכת החיסון והחלשת הוירוס  על ידי  צמחי מרפא הניתנים הן לבליעה והן במשחות חיצוניות ,וטיפולי דיקור המזרזים את נפילת היבלת
 • התופעה עשויה להימשך בין כמה חודשים למספר שנים והיא לרוב חולפת בעצמה. לא ניתן לחזות כמה זמן תמשך ולמרות שלא נחשבת למסכנת חיים, טיפול מתאים הוא הדרך הנכונה להתמודד איתה לזירוז תהליך הריפוי .
מולוסקום קונטגיוזום-דוגמא

מולוסקום – תמונות לפני ואחרי טיפול

מולוסקום-תמונות לפני ואחרי

לפני ואחרי חודשיים של טיפול בדיקור

מולוסקום בבטן - לפני ואחרי

לפני ואחרי 3 שבועות טיפול

 טיפול בדיקור במולסקום בבטן לפני ואחרי

טיפול בדיקור במולסקום לפני טיפול וחודש אחרי

מאחר שהיבלות מדבקות, יש למנוע חשיפה של ילדים אחרים ליבלות אלו ומומלץ שימוש במגבות נפרדות לילד הסובל מיבלות ויראליות. הטיפול ברפואה הסינית במולוסקום מורכב בראש וראשונה מאבחון של חוסר האיזון בגוף, במטרה להחזיר את האיזון הפנימי והחיצוני. הטיפול הטבעי במולוסקום יסייע בזירוז ההחלמה ובהעלמת הנגעים מהעור.

מהם התסמינים העיקריים של מולוסקום?

 • נגע של מולסקום נע בין 1 מ"מ ל-5 מ"מ בלבד. צבעו ורדרד או לבן והוא דומה מאד במראהו לפנינה בעלת שקע מכתשי במרכז. במרבית המקרים הוא יופיע באזור הגב, הפנים והגפיים, אך לעיתים הוא יכול להופיע בו זמנית בכמה אזורים, למעט כפות ידיים וכפות רגליים.
 • אצל ילדים הסובלים מהמחלה יכולים להופיע בין נגע אחד בלבד ל-20 נגעים, הנמצאים זה בסמוך לזה. במצבים חריגים, יכולים להופיע כמה עשרות של נגעים (למעלה מחמישים).
 • תופעות נוספות הנלוות לנגעים עצמם הן אדמומיות סביב הנגע, גרד מקומי ובמצבים מסוימים אפילו התפתחות של אקזמה בעור. חשוב לדעת – ישנם מקרים של סיבוכים, אם כי אלה אינם שכיחים. במידה ומופיע זיהום בקטריאלי חריף לצד הגירוד, מספר רב של נגעים או צלקת מקומית חשוב לקבל מענה רפואי מהיר  מרופא העור .

כיצד ניתן להידבק במחלה?

הגורם לנגעים הוא נגיף הפוקס (Pox), הנחשב למדבק מאד. מכיוון שמדובר במחלה שכיחה בקרב ילדים, מרבית ההדבקות נגרמות בשל קרבה בין ילדים, בין אם בגן, בבית הספר או בבית, בקרב המשפחה. זו יכולה להיות הדבקה ישירה של מגע עור בעור או עקיפה, כאשר משתמשים, למשל, באותה המגבת, באותם המצעים, הבגדים וגם הצעצועים. ילדים המתקלחים באמבטיה זה אחרי זה, יכולים גם הם להדביק אחד את השני, שכן הנגעים עצמם מדבקים גם בזמן המגע עם המים.

טיפים למניעת הדבקה

מולוסקום, כאמור, היא מחלה מדבקת במיוחד ולכן במשפחות בהן אחד הילדים סובל ממנה חשוב מאד להקפיד על התנהלות מונעת, עד כמה שניתן. הנה כמה טיפים למניעת הדבקה שיכולים לעזור לכם:

 • שמירה על היגיינה – אם הילדים שלכם בגן, כדאי מאד להקפיד על היגיינה. המשמעות לכך היא מקלחת בעת השיבה מהגן, הקפדה על שטיפת הידיים (בזמן השהות בגן) ואם ידוע על ילד שנדבק במחלה, הקפדה יתרה על כך.
 • הימנעות משימוש באותה מגבת – הנגיף נדבק גם למגבות ולכן אם ידוע לכם על אחד מילדי המשפחה שנדבק במחלה, חשוב מאד להימנע משימוש משותף באותה המגבת עם שאר בני המשפחה. לילד שנדבק יש לתת מגבת רחצה נפרדת, מגבת נפרדת לידיים וגם לפנים.
 • כיסוי הנגעים – אם הופיעו נגעים אצל אחד מהילדים, מומלץ מאד לדאוג לכסותם בבגדים או באמצעות תחבושות מתאימות. כיסוי שכזה מונע את חשיפתו של הנגע ומכאן גם את חשיפתו של הנגיף והעברתו לילדים האחרים במשפחה, בבית הספר או בגן הילדים.
 • במידה וקיים ילד חולה – הקפדה יתרה על היגיינה ובידוד חפציו – אין להשתמש באותו הסדין ובחפצים משותפים.

המלצות מטופלים ורופאים

יבלות ויראליות | 25.05.2020

המלצת מטופלת שבנה סבל מיבלות ויראליות

דוד פרלה היקר,

בני הגיע אליך לאחר שאובחן אצל רופא עור שסובל מיבלות ויראליות בגופו. הרופא המליץ להסיר את הנגעים בהרדמה חלקית ומאחר ולא הסכמתי לסוג טיפול זה, פניתי לרפואה הסינית.

חשוב לי לציין שגם אני מטפלת במקצועי אך אין לי ניסיון בתחום העור, וכשבני החל לסבול מנגעים אלו החלטתי לקחת אותו לטוב ביותר בתחום ולכן פניתי אליך.

ברצוני להודות לך על הטיפול המקצועי, המסור והאנושי שגילית לאורך כל הדרך. הגענו אליך במצב אקוטי ושילוב של דיקור, מרקחות ומשחות סיניות הובילו לתוצאות אופטימליות ולאחר 3 חודשים היבלות הויראליות נעלמו לחלוטין.

כן ירבו מטפלים כמוך!

תודה מקרב לב…

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

יבלות ויראליות | 17.11.2017

טיפול מומלץ ביבלות ויראליות לילדים: ״בתום 6 טיפולים הכל עבר״

המלצה על טיפול ביבלות ויראליות

דברי תודה וברכה לדוד פרלה,

בתי בת ה-5 סבלה מיבלות ויראליות בפנים ובבטן.

בתום שישה טיפולים ומשחות ייעודיות שרקח לנו באהבה דוד, הכל עבר וכעת בתי חלקה ושמחה.

תודה מקרב לב.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

יבלות ויראליות | 13.05.2015

טיפול מומלץ ביבלות ויראליות: ״יעילות הטיפול אדירה!״

המלצת מטופל שסבל מיבלות ויראליות בכפות הידיים

סבלתי במשך חודשים רבים מיבלות רבות בכפות הידיים, ולצערי הטיפולים הקונבנציונליים לא עזרו כלל והמצב נשאר קשה תקופה ארוכה.

פניתי לדוד פרלה ולטיפולי הדיקור לאחר המלצה מחבר. תוך שבועיים כבר נראו סימני שיפור משמעותיים, ועם הקפדה יתרה על הנחיותיו היבלות נעלמו כלא היו. יעילות הטיפול אדירה והתוצאות התעלו מעל כל ציפיותיי!

אני מרגיש שזכיתי בידיים שלי בחזרה ומוקיר תודה ענקים לד״ר פרלה וצוות המרפאה, אשר מעניקים שירות אדיב, איכותי ויעיל, תוך התחשבות והבנה.

תודה תודה תודה

יבלות ויראליות | 25.05.2020

״דודי פרלה הצליח לעשות מה שאחרים לא״

סבלתי מ-5 יבלות באצבעות בכף היד, היבלות היו גם סביב הציפורניים וגם באצבעות עצמן.

לאחר שנים של טיפולים מערביים כגון חנקן, חשמל ועוד, פניתי לדודי והתחלתי טיפול ברפואה סינית של דיקור ונטילת תרופות מסויימות.

לאחר 3 חודשים של טיפול – לשמחתי הרבה התחלתי לראות שיפור במצב היבלות וזמן קצר אחר כך היבלות כבר נעלמו לגמרי כלא היו.

מודה מאוד לדודי על הטיפול המעולה. הוא הצליח לעשות מה ששנים רופאים אחרים לא הצליחו.

יבלות ויראליות | 22.07.2010

טיפול מומלץ ליבלות ויראליות לילדים: ״אין סיבה להמשיך לסבול״

המלצת מטופלת שבתו סבלה מיבלות ויראליות

בתי בת ה-5 וחצי סבלה מיבלות ויראליות באיזור הבטן והירכיים. הן גירדו לה, הדביקו איזורים אחרים בגוף וכמובן לא היו אסתטיות. חששנו גם שתדביק את אחיה הצעיר.

לרופאת המשפחה לא היה מה להציע מלבד להפסיק לגרד ולחכות בסבלנות שנה ואף יותר.

הגענו לדוד דרך אחותי מיכל מרטנס, מטפלת ברפואה סינית מוכשרת בזכות עצמה.

דוד נתן לבתי:

 1. אבקת צמחים אותה המסתי במים ושפכתי את המים הצלולים מהחלק העליון של הכוס למיץ תפוחים פעם ביום. הילדה אפילו לא ידעה שזה שם.
 2. פרוביוטיקה (בבוקר בתוך השוקו. לא הורגש).
 3. משחה מרגיעה לגירודים.

אחרי שימוש עקבי של 3 שבועות הופתענו לגלות (לא חשבתי שתהיה תוצאה מהירה כל כך) שלא נותר זכר ליבלות.

ממליצה על הטיפול. אין סיבה להמשיך לסבול ולחשוף את הסביבה להידבקות.

מולוסקום טיפול טבעי

הטיפול ברפואה הסינית במולוסקום מורכב בראש וראשונה מאבחון של חוסר האיזון בגוף, במטרה להחזיר את האיזון הפנימי והחיצוני. למטופל יותאמו טיפול בדיקור וצמחי מרפא בעלי פעילות אנטי ויראלית שמטרתה לחזק את המערכת החיסונית. כל אלה יזרזו את היעלמות היבלת וימנעו את חזרתה. כמו כן יינתנו הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. הטיפול הטבעי במולוסקום יסייע בזירוז ההחלמה ובהעלמת הנגעים מהעור. למידע ופרטים נוספים, צרו קשר.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • המולוסקום מופיע לרוב בילדים באזורי הפנים, השחי, הבטן, החזה והגפיים (בעיקר באזור שמאחורי הברך והמרפק הפנימי). במבוגרים אזורי ההדבקה השכיחים הם איזור המפשעה, הירך הפנימי וסביב אברי המין.

 • הוירוס גורם ליצירת נגע עורי בודד (יכולים להיות הרבה נגעים, אבל כל אחד מהם נפרד) מורם בצורת גבעה שקוטרה 2-7 ס"מ (ולעיתים נדירות 1 ס"מ). צבעו כצבע העור או מעט אדמדם ובמרכזו מעין שקערורית המלאה בחומר לבן-שעוותי. הנגעים נוטים להתרכז באזורים מוגדרים בהם צפיפותם יכולה להיות גדולה. בחלק מהמקרים ניתן לראות נגעים המפושטים על פני כל העור.

  אצל ילדים הסובלים מאטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור) יש לעיתים נטייה לתחלואה קשה יותר ומפושטת יותר. לעיתים (בכ-10% מהמקרים) ניתן לראות סביב הנגעים מצב דלקתי של העור (אקזמה) – טראומה לאזור הנגע, המתבטא באודם בעור שסביב הנגעים – עקב תגובה חיסונית לזיהום הויראלי המתחולל בהם. עוד על אסטמה של העור אצל ילדים ותינוקות קראו כאן >>

  ברוב המקרים די במראה הייחודי של הנגע עם השקערורית במרכזו לצורך אבחנה. ניתן לבדוק נוגדנים בדם כנגד הוירוס הקיימים בכ-75% מהחולים בעלי הנגעים העוריים. גם בביופסיה מהנגע ניתן לזהות את המראה הספציפי הקיים במחלה זו.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם