אורטיקריה (סרפדת, חרלת) – טיפול טבעי

מה זה אורטיקריה?

 • אורטיקריה, שנקראת בעברית גם סרפדת או חרלת, הינה מחלת עור נפוצה ועד 20 אחוז מהאוכלוסייה עלולים לסבול ממנה במהלך חייהם.
 • המחלה מלווה בתגובה אלרגית חריפה המתבטאת ברבדים של פריחה אדומה או בהירה, בצקתית ומורמת מהעור. הפריחה מגרדת ומעקצצת ומאופיינת בתנועתיות – במהלך היום היא יכולה להיעלם ולחזור באזורי גוף שונים.
 • הטיפול ברפואה הסינית יזרז את איזון המערכת החיסונית ויתרום להיעלמות המחלה באמצעות החזרת האיזון הפנימי הפיזי והנפשי למטופל, ניקוי החום והלחות ממערכת העיכול, הורדת הפריחה והאדמומיות מהעור והפחתת הבצקתיות והגרד מהעור.

אורטיקריה (סרפדת) - לפני ואחרי

אורטיקריה – לפני ואחרי

אורטיקריה - לפני ואחרי

אורטיקריה (סרפדת)

לוגו של ספר בצבע תכלת עם רקע שקוף
מחקר בביה״ח ״שיבא״: טיפול מוצלח ברפואה סינית בחולי אורטיקריה כרונית
במסגרת מחקר שבוצע בבית החולים תל השומר, נבדקה השפעת הטיפול ברפואה הסינית על חולים באורטיקריה אידיופטית כרונית, תוצאות המחקר הראו יעילות משמעותית לטיפול בחולים על ידי הרפואה הסינית. המחקר הוצג בכינוס השנתי ה-28 של האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין.
לקריאת המחקר המלא

כמה זמן נמשכת אורטיקריה?

 • אורטיקריה אקוטית – בדרך כלל נמשכת עד שישה שבועות, ומופיעה בערך אצל כשני שליש מהחולים. פעמים רבות מופיעה המחלה בצורה חריפה, המחייבת טיפול רפואי, כאשר הפריחה בגוף נמצאת בתנועה של היעלמות וחזרה במהלך היום. נפוץ לראות כתגובה אלרגית למזון ותרופות.
 • אורטיקריה כרונית – מהלך המחלה נמשך מעבר לששת השבועות, ויכול אף לגלוש למספר חודשים עד שתחלוף, ובמקריים עקשניים אף מספר שנים.

מהם התסמינים לאורטיקריה?

בניגוד למחלות עור רבות, בהן יש פריחה במקום מסוים לאורך זמן, באורטיקריה התסמינים העיקריים הם נגעים שבאים ונעלמים במהלך היום באזורי גוף שונים. פעמים רבות, הפריחה מלווה בגרד חזק ובבצקת (הצטברויות נוזלים מתחת לעור) הגורמת לה להיראות מורמת מהעור.

כאשר יש מעורבות של דרכי הנשימה והעיכול, המחלה נקראת אנגיואדמה ובדרך כלל במצבים אלה יש צורך בטיפול רפואי מיידי. המחלה יכולה להופיע גם בשפתיים, עפעפיים, ובכפות הידיים והרגליים.

כיצד מאבחנים אורטיקריה?

חשוב קודם כל להבחין בין המצב האקוטי –אורטיקריה קיצרת מועד שקיימת פחות משישה שבועות למצב הכרוני –אורטיקריה הקיימת  מעל שישה שבועות ,מספר חודשים ובמקרים קשים מספר שנים.

המאפיין הבולט ביותר הוא יציאת פריחה אדומה מגרדת  ובצקתית [מורמת מהעור ] בגדלים שונים  על גבי העור, בניגוד לפריחות אחרות שנשארות לאורך זמן התפרחת באורטיקריה נעלמת לאחר מספר שעות ויוצאת כל פעם מחדש במקומות גוף שונים מבלי להשאיר סימנים  במקום בו הופיעה.

פעמים רבות מלווה לאורטיקריה תופעה הנקראת דמוגרפיזים – מצב בו אם נעביר מקל בלחץ מתון על העור נראה תוך מספר דקות אדמומיות ונפיחות באזור הלחץ ,בדיקה זו גם עוזרת לאבחון המחלה.

האורטיקריה האקוטית קיצרת המועד נגרמת במרבית המקרים כתגובה אלרגית לחשיפה של הגוף למזון או תרופות חדשות. מזונות נפוצים הם פירות טרופים מאכלי ים ,בוטנים ואגוזים, ולכן באבחון חשוב לשאול אם הייתה חשיפה למזונות אלה או אחרים שאף פעם לא אכלתם,וכמובן לגבי תרופות חדשות שנלקחו בסמוך להופעת הפריחה. הפריחה גם יכולה להופיע כתגובה אלרגית למגע או שאיפה של חומרים שונים ומחלות ויראליות.

באורטיקריה הכרונית בניגוד לקצירת המועד [המופיעה בגלל מגע בחומרים חיצוניים ] בדרך כלל לא ידועה הסיבה לפריחה ,מדובר למעשה בתופעה פנימית אוטואימונית בה יש שיבוש במערכת החיסון והגוף תוקף את עצמו ומיצר חלבונים מעוררי דלקת [ נוגדנים וציטוקינים ] . לעיתים ישנם הקשרים למחלות בלוטת התריס או מחלות אוטואימוניות ,או טפילי מעיים ,מה שדורש בירור רפואי יסודי.מבחינת המופע על גבי העור גם פה תהיה פריחה אדומה מגרדת ובצקתית שבאה ונעלמת במהלך היום. אורטיקריה כרונית יכולה להחריף בחשיפה לחום או קור ,אחרי מאמץ, ואזורי לחץ פיזי על הגוף [חגורות בגד שלוחץ ].

סוגים מרכזיים

ישנם סוגים שונים של אורטיקריה המסווגים בעיקר לפי גורמי הגירוי לעור:

 • אורטיקריה באזורי לחץ – PRESSURE URITICRIA – מופיעה באזורי לחץ של חגורות, חזיות, ביגוד לוחץ, ישיבה ממושכת וכו'. תופעה זו נפוצה מאוד בחולי אורטיקריה.
 • אורטיקריה פיזיקאלית – נגרמת כתוצאה ממגע עם גורם פיזי – שריטה שיצרה גירוי לעור בצורת פס אדום, אשר בדרך כלל נעלם אחרי מספר דקות -תופעה זו נקראת דמוגרפיזם.
 • אורטיקריה כולינרגית – מופיעה בדרך כלל אחרי מאמץ פיזי (ריצה, רכיבה על אופניים וכו'), ונרגעת פעמים רבות במנוחה.
 • סולאר אורטיקריה – SOLAR URITICRIA – אורטיקריה של שמש, מוחרפת בחשיפה לשמש ולחום, ונעלמת לרוב במעבר לצל וקור.
 • אורטיקריה של מים – AQUAGENIC URITICRIA – מוחרפת במגע עם מים, מקלחות, בריכות, מי ים, הזעה מרובה.

מהם הגורמים לאורטיקריה?

גורמים אלרגניים נפוצים לאורטיקריה הם:

 • מחלות זיהומיות כגון: זיהום בדרכי השתן, זיהום בכליות ועוד.
 • אלרגיה לתרופות כגון: אנטיביוטיקה מסוג פניצילין
 • אלרגיה למזונות כגון: מוצרי חלב, בוטנים, אגוזים, ביצים ועוד.
 • מגע עם בעלי -חיים
 • מגע עם צמחים
 • מגע עם חומרים כגון: אבק, פרוות של בעלי-חיים ועוד.
 • מועקה נפשית או לחץ
 • גורמים פיזיים כגון: שריטות על העור, שינויי טמפרטורה, לחץ על העור (ביגוד למשל) ועוד.

 

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

אורטיקריה | 06.03.2009

המלצה על טיפול באורטיקריה: ״לא להאמין שיש פתרון!״

המלצת מטופל שסבל 3 חודשים באורטיקריה

הגעתי לדודי דרך האינטרנט, לאחר שהתייאשתי מכל הרופאים הקונבנציונליים.

אורטיקריה החלה לפני כשלושה חודשים, כתמים אדומים בעור המשתנים כל 24 שעות וכמובן מגרדים ומציקים.

רופאי עור ואלרגולוגים נשארו חסרי אונים מול התופעה, כל ניסיון לתקוף הכתמים בדרך של אנטי-הסטמינים נחלו כישלון. בדיקות אלרגיה לא הראו דבר.

חשבתי לעצמי שכך אצטרך לחיות במשך זמן רב, והתחלתי כבר להתרגל למחלה.

בדיקת אינטרנט וחקר המחלה הביאה אותי לרפואה האלטרנטיבית, ובחרתי בדודי כי הוא נראה לי בעל ניסיון בנושא רפואת עור בעיקר, ויודע ומכיר את תופעת האורטיקריה על בוריה.

לאחר שני טיפולים חלה ירידה רצינית ברמת הכתמים והגרד פחת, היום לאחר 5 טיפולים כמעט ואין סימן למחלה.

פשוט לא להאמין שיש פיתרון!

אורטיקריה | 21.02.2018

טיפול באורטיקריה: ״אחרי עשרות כדורים, קרמים ועוד – יש לי שנה של שקט״

דודי,

הגעתי אליך אחרי חיפוש באינטרנט כשכבר התייאשתי מהאורטיקריה ממנה סבלתי 6 שנים. היא באה והלכה, ושוב באה, ובעיקר סרבה להפרד.

אחרי עשרות (או מאות?) כדורים נגד אלרגיה, אנטיהסטמינים, משחות, קרמים, אמבטיות, לילות של גירודים, פריחות, ועוד שלל ניסיונות ותופעות… יש לי שנה של שקט.

חשוב לי לציין שאני גרה בגליל העליון והנסיעות היו שוות את זה לחלוטין. זה פשוט עבד. ממליצה בחום לכל מי שזקוק לטיפול טבעי ומועיל!

רוצה להודות גם לנשות המרפאה האדיבות והנחמדות.
תודה רבה, הרבה בריאות.

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

אורטיקריה | 20.11.2009

טיפול מומלץ באורטיקריה: ״המחלה עברה תוך זמן קצר״

המלצת מטופלת שסבלה מאורטיקריה

דודי,

הגעתי אליך לפני כחצי שנה, מתוסכלת ובעיקר מיואשת. 3 וחצי חודשים קודם לכן, התפרצה אצלי אורטיקריה, ככל הנראה כתוצאה של שילוב בין תרופות, לאחר טיפול שיניים.

במשך 3 וחצי חודשים ביקרתי רופאים ומומחים בניסיון להיפטר מהתופעה הכל-כך מוזרה, ובעיקר מעיקה הזו. אך לכולם היתה אותה תשובה – סטרואידים, אנטי-הסטמינים ו"סבלנות".

הקשבתי וניסיתי הכל, עד שהגעתי למצב של 6 כדורים שונים ביום, שרק הרגיעו את התופעה העקשנית אך לא גרמו לה ללכת. אחרי עוד ביקור חסר תקווה אצל רופא מומחה, שהציע טיפול תרופתי ממושך, החלטתי לשנות גישה ולנסות אפיקים חדשים.

בחיפוש באינטרנט הגעתי אליך, סקפטית לחלוטין אך מוכנה לנסות. המלצת מיד על הפחתה הדרגתית של התלות שלי בכדורים, שתיית תה צמחים 3 פעמים ביום ונטילת פרוביוטיקה. כמו כן, סוכם שאגיע לדיקור אחת לשבוע.

עד היום קשה לי להאמין שלאחר חודשיים נשארתי רק עם כדור אחד ליום, וגם הוא היה בשביל השקט הנפשי שלי… שתיית התה, הדיקור והתוספים הפכו לחלק משגרת היומיום ורוגע החל להחליף את הייאוש והתסכול. 3 חודשים אחרי תחילת הטיפול, התסמינים כבר הפכו להיסטוריה. הגוף החל לחזור לעצמו ואני חזרתי לעצמי.

הדלקת עבורי את האור בקצה המנהרה והחלפת את הסקפטיות של הרופאים באופטימיות ואמונה.

עכשיו, מספר חודשים ללא כדור בכלל, דיקור אחת לשבועיים ושתיית תה, אפשר וצריך להגיד תודה!

תודה ענקית מעומק הלב, על העזרה והליווי האופטימי. תודה גם לצוות המרפאה על החמימות, הסבלנות והחיוכים.

אני מאוד מקווה שעוד אנשים ייחשפו לאפשרות האחרת הזו להחלים מאורטיקריה. תרופות לא צריכות ולא יכולות להיות הפתרון היחיד, וזה מניסיון…

תודה על הכל

אורטיקריה | 21.04.2016

טיפול מומלץ באורטיקריה: ״הטיפול הטבעי עזר במהירות!״

המלצתץ מטופל שסבל מרגישות בעור היד

יש לי בעיה של רגישות לשמש, בכל קיץ כאשר השמש יוצאת העור שלי, בעיקר על הידיים, מתחיל לפרוח, לגרד ולהיות מטרד אסתטי ופיזי.

אין טיפול קונבנציונלי לבעייה, למעט הימנעות משמש ושימוש בקרם הגנה (שמקל אבל לא פותר את הבעיה).

הטיפול של דודי, ששילב בין תה צמחים ודיקור, טיפל בבעיה במהירות ותוך שבועות בודדים כבר יכולתי להחשף לשמש ללא חשש.

אורטיקריה | 30.04.2009

טיפול מומלץ לסובלים מאורטיקריה: ״הקיץ הראשון שאוכל להנות ממנו בלי להתגרד״

המלצה על טיפול של דוד פרלה בפריחה אלרגית

אני בת 41, סובלת מתגובה אלרגית לחשיפה לשמש (solar urticaria) מגיל 17. כל תחילת האביב, כאשר השמש נעשית חזקה יותר, העור שלי מתמלא בפריחה המציקה והמגרדת.

הפתרון היחידי שיש לרפואה הקונבנציונלית הינו שימוש במשחות סטרואידיות שמורידות את הפריחה, אך כמובן לא מונעות הופעתה המחודשת בחשיפה הבאה לשמש. עקב כך שהשימוש הממושך במשחות הורמונליות אינו בריא לחלוטין, התחלתי לחפש פתרונות אחרים וכך הגעתי למרפאתו של דודי פרלה. פגשתי אותו להתייעצות בסוף הקיץ 2008, לא תכננתי להתחיל את הטיפול לפני בוא האביב, אך דודי הסביר לי כי עדיף למנוע את התופעה מאשר להתמודד איתה כשהיא כבר בשיאה.

התחלנו בדיקור פעם בשבוע ופורמולת צמחים שדודי הרכיב עבורי. לאחר כ-6 טיפולים נסעתי לאיזור טרופי, ונחשפתי לשמש באופן מסיבי מאוד. להפתעתי בהתחלה הפריחה לא הופיעה כלל, ובהמשך קיבלתי פריחה מינימלית לאחר חשיפה ממושכת מאוד. גם פריחה זו ירדה בקלות בעזרת ספריי טבעי שדודי צייד אותי בו לקראת הנסיעה. מכיוון שאני סובלת מתגובה לשמש במשך יותר מחצי חיי, התקשיתי להאמין למה שקרה!

כרגע אני חוזרת למספר טיפולים מניעתיים ומקווה שזה יהיה הקיץ הראשון שאוכל להנות ממנו בלי להתגרד או להשתמש במשחות הורמונליות בלי סוף.

אני מאוד מודה לדודי על טיפולו המסור, וממליצה עליו בחום לכל מי שסובל מאורטיקריה וגם לסובלים מבעיות עור אחרות שהרפואה הסינית נותנת להם מענה מצויין ולפעמים אף יחיד.

איך מטפלים באורטיקריה באופן טבעי?

הטיפול כולל ארבעה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

לוגו טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בדיקור – אקופונקטורה

לוגו של עלים בצבע טורקיז עם רקע שקוף

טיפול בצמחי מרפא

לוגו של עלים בצבע טורקיז על רקע שקוף

משחות חיצוניות על בסיס תמציות צמחים

לוגו לבן על רקע שקוף

שינוי תזונתי ותוספי מזון, כולל הנחיות לנטילת תוסף פרוביוטיקה ייעודי

משך הטיפול – תלוי בחומרת המחלה ובקצב השיפור, שהנו אישי. בדרך כלל כבר בשבועות הראשונים ניכר שיפור משמעותי בפריחה, בגרד ובתחושה הכללית. בדרך כלל עם השיפור יורדת תדירות הטיפולים בדיקור וכן מינון הלקיחה של צמחי המרפא.

באילו תסמינים יש לפנות לקבל טיפול מידי מרופא העור ?

כאשר המופע של הפריחה סוער ומפושט מאוד ,מלווה בקשיי נשימה קושי בבליעה נפיחות בשפתיים בעפעפיים  ובפנים ,לעיתים לווה בשלשולים ובמקרים נדירים שוק אנפילקטי המתבטא בקושי גדול בנשימה ירידת לחץ דם –כל אלה מחייבים פנייה מהירה למיון לטיפול רפואי מידי .

במצב זה אין מקום לטיפול ברפואה משלימה וחשוב להגיע במהירות האפשרית לקבלת טיפול רפואי.

לעומת המצב הסוער והמסוכן שקיים באורטיקריה האקוטית באורטיקריה הכרונית ניתן לטפל בהצלחה מרובה ברפואה סינית ,הטיפול כולל דיקור וצמחי מרפא שינוי תזונתי הניתנים במקביל לטיפול הרפואי ומזרזים את זמן ההחלמה ,מקילים על הופעת הפריחה ומפחיתים את הגרד.

איך להתנהל בשגרה עם אורטיקריה?

 • מעבר לדיאטה היפואלרגנית (אנטי-אלרגנית) – הסרת מזונות שעשויים לעורר אלרגיה מהתפריט היומי כגון: מוצרי חלב, בוטנים ועוד.
 • הקפדה על תזונה עשירה בוויטמינים ומינרלים. צריכה של פירות וירקות במגוון צבעים, דגנים מלאים, מוצרים דלים בשומן רווי, דגי ים כגון: סלמון, מקרל ועוד. הפחתת הצריכה של שומן רווי (למשל, בשרים כגון: בשר בקר), מזונות מטוגנים, מזונות מעובדים.
 • בדיקה של גורמים סביבתיים שעשויים לעורר אלרגיה כגון: פרוות של בעלי-חיים, אבק וכן הלאה.
 • עיסוק בפעילות גופנית סדירה, אשר תורמת לבריאות ולפריקת לחצים שהצטברו במהלך העבודה.
 • אימוץ שיטת הרפיה כדוגמת: ביו-פידבק, דימון מודרך, מדיטציה ועוד.
 • לבישת ביגוד נוח, שאינו מגרה או לוחץ העור. ביגוד שעשוי מכותנה מומלץ במקרה הזה.
 • שימוש בתכשירי רחצה וטיפוח היפו-אלרגניים ללא בישום.
 • הימנעות מאמבטיות עם מים חמים.

החזרת האיזון הפנימי בטיפול טבעי ברפואה סינית תפחית בצורה משמעותית את התגובה האלרגית, עד היעלמותה.

לדוד פרלה ניסיון רב שנים בטיפול במחלה, הכולל ביצוע מחקר בבית החולים, בו הראה הטבה משמעותית בטיפול ברפואה סינית באורטיקריה. לקבלת מידע נוסף אודות טיפול טבעי בסרפדת – אורטיקריה, צרו קשר.

כותב המאמר דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור, בעל תעודות הסמכה בינלאומיות וניסיון של 30 שנות טיפול במרפאתו ברפואה סינית במחלות עור במבוגרים וילדים.

לוגו של זכוכית מגדלת בצבע טורקיז על רקע שקוף

שאלות ותשובות נפוצות

 • ברפואה המערבית – באורטיקריה האקוטית (עד שישה שבועות) נפוץ מאוד לראות תגובות אלרגיות חריפות למזון – ביצים, בוטנים ודגים הם הנפוצים ביותר, אך תיתכן גם אלרגיה לחלב, סויה ,חיטה ולעיתים אף לפירות או ירקות הנאכלים בפעם הראשונה, או אף לתרופות.

  במקרה של אלרגיה חריפה, חשוב לקבל את הטיפול הרפואי במהירות כדי שהבצקת לא תגיע לדרכי הנשימה. כמובן שהימנעות מהמזון או מהתרופה החדשים יביאו להחלמה.

  באורטיקריה הכרונית (מעל שישה שבועות) במרבית המקרים (למעלה מ-90 אחוז), הסיבה אינה ידועה. בחלק קטן של המקרים (כ-10 אחוז) מאבחנים מעורבות של תרופות, מזונות ומאכלים מסוימים, כיב בתרסריון שנגרם על ידי חיידק בשם הליקובקטור פילורי, זיהומים בשיניים או בשקדים, זיהומים על רקע ויראלי, תולעים במעיים, צריכת אלכוהול רבה ואף מתח ולחץ נפשי.

  הרפואה הסינית – מאבחנת מצבים של חוסר איזון פנימי הגורם להפרעה במערכת החיסון. חוסר איזון זה מתבטא גם ברמה הנפשית, במתח ולחץ המחליש את המערכת החיסונית ומעלה את התגובה האלרגית, אך גם ברמה הפיזית בהצטברויות של חום ולחות במערכת העיכול (לעיתים מתזונה לא נכונה).

  הבצקות המאפיינות את המחלה נגרמות כתוצאה מהצטברות הלחות, והתפרחת האדומה – מהחום.

  הטיפול הטבעי בעזרת צמחי המרפא והדיקור, מנקה את הגוף מחום ולחות ומרגיע את הנפש.

 • הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

 • אורטיקריה אינה מדבקת.

 • אורטיקריה כרונית היא מצב בו מערכת החיסון יצאה מאיזון וגרמה להתקף אלרגי בגוף המתבטא בפריחה בצקת וגרד חזק, [כאשר לרוב לא נמצא האלרגן ] ,מצבי מתח ולחץ מערערים את מערכת החיסון ומחלישים אותה ולכן פעמים רבות ניתן לראות התפרצויות של אורטיקריה בתקופות מתח ולחץ נפשי, ברפואה סינית מצבי מתח לאורך זמן לא רק פוגעים במערכת החיסון אלה יוצרים סטגנציה וחום פנימי העולה אל העור בצורת תפרחת אדומה ומגרדת.

 • טיפול ברפואה סינית הכולל סדרת טיפולי דיקור המכוונים להחזרת האיזון למערכת החיסון ,צמחי מרפא שמנקים את העור מהחום והלחות תוספי תזונה והדרכה תזונתית נכונה יזרזו את תהליך הריפוי של הגוף ויביאו להחלמה מהירה יותר,

 • אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה פעילות גופנית ופעילות מרגיעה להפגת מתחים בהחלט יורידו את הסיכוי להתקף אורטיקריה ,ברפואה סינית ניתן לעשות טיפולי תחזוקה מנעתיים בדיקור תוספי תזונה וצמחי מרפא לשמירה על איזון הגוף והנפש.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם