משחה טבעית לטיפול באסטמה של העור

הכותב: דוד פרלה

התמודדות עם אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור) עלולה להיות מייאשת ומתסכלת. המחלה מאופיינת בהתפרצויות חוזרות ונשנות, במהלכן מתפתחת תגובה דלקתית על העור עם תסמיני אלרגיה, תפרחת וגרד עז.

מאחר ומדובר במחלה כרונית, לרוב מתמקד הטיפול המערבי-קונבנציונאלי באמצעים להקלת התסמינים ולשיפור מצב העור ותחושת הגרד על ידי מריחת משחות על האזורים הפגועים. לצד משחות לחות, המשחות שיינתנו יכילו סטרואידים או קורטיזונים שמטרתם הפחתת הדלקתיות והגרד.

טיפול באטופיק דרמטיטיס במשחה טבעית

לצד הטיפול הקונבנציונאלי, נמצא כי הטיפול הטבעי באטופיק דרמטיטיס באמצעות משחות יעיל בהקלת התסמינים ותופעות הגרד. הטיפול ניתן כטיפול תומך ומשלים לטיפול הטבעי בדיקור סיני וצמחי מרפא עם משחות טבעיות הניתנות למטופל לאחר אבחון אישי מותאם אישית בהתאם לחומרת התסמינים שהוא מפתח.

 

מריחה יומיומית של המשחות הטבעיות עוזרת בהענקת לחות מוגברת לעור ומזינה אותו בצמחים בעלי פעילות אנטי דלקתית ומפחיתת גרד. המשחות מכילות לרוב שמנים מרגיעים (שמן זית, שמן מנטה ושמן קמומיל), וצמחים כמו קלנדולה, אלוורה וקמומיל.

חשוב להדגיש כי כל המשחות מבוססות אך ורק על תמציות צמחים ואינן מכילות קורטיזונים או סטרואידים.

קרם ייחודי בהכנה רוקחית מיוחדת

במרפאתו של דוד פרלה נעשה שימוש בקרם טבעי בעל תוצאות מיטיבות המותאם במיוחד לסובלים מאטופיק דרמטיטיס.
זהו קרם על בסיס צמחי המכיל את המרכיבים הבאים:

  • שמן זית – לשמן הזית סגולות בריאותיות רבות, ביניהן הזנת העור בחומרים נוגדי דלקת והענקת לחות מחודשת לאיזורים יבשים ופגועים.
  • stellaria media – צמח ששמו בעברית ״כוכבית מצויה״, נחשב מצוין להורדת גרד ודלקתיות.
  • ג׳ל אלוורה – מריחה חיצונית של האלוורה עשויה להקל ולרפא פגעי עור שונים. כמו כן, הוא נמצא יעיל בהאצת תהליך התחדשותם של תאי העור.
  • שמנים אתריים של קמומיל (Matricaria, Anthemis nobilis Hyd) – לקמומיל סגולות רפואיות רבות, ביניהן גם טיפול במחלות עור. הוא מכיל חומרים אנטי-דלקתיים, מרגיע תחושות גרד ומתאים במיוחד לטיפול מחלות דלקתיות של העור.
  • חמאת שיאה – מופקת מאגוז השיאה ועשירה מאוד בחלבונים, מינרלים וויטמינים מקבוצת A,E,F המזינים את העור ומאפשרים את ההאצת תהליך ההחלמה והענקת לחות לאיזור היבש.
  • צמח סיני de huang – נקרא גם רובהרב סיני ונחשב לצמח מרפא נפוץ מאוד שנעשה בו שימוש תדיר ברפואה הסינית. הוא מכיל חומרים נוגדי אלרגיות ודלקות והוכח באופן מדעי כיעיל בהחלמה מפגעי עור וויסות התהליכים בגוף.

טיפול טבעי באטופיק דרמטיטיס במרפאת דוד פרלה

לדוד פרלה ניסיון רב שנים של טיפול טבעי מוצלח בבעיות עור, ביניהן אטופיק דרמטיטיס. הטיפול מותאם אישית לאחר אבחון מקיף ויסודי, ומתאים הן לילדים והן למבוגרים עם פגעי עור בדרגות חומרה משתנות.

באמצעות טיפול במשחות טבעיות וייחודיות, פרי פיתוח הודות לידע מחקרי-מדעי מוכר, תוכלו להנות מטיפול מיטיב להקלת תסמיני המחלה והאצת תהליך ההחלמה של העור.

פנו עוד היום לקליניקה של דוד פרלה לקבלת מענה מקצועי עם אבחון מקיף ונרחב.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה