נשירת שיער לאחר לידה

הכותב: דוד פרלה

ילדתן במזל טוב? נבהלתן לגלות ששיערכן נושר? לפני הבהלה והלחץ, חשוב שתדעו שהתופעה שכיחה, ועם טיפול טבעי ומקיף, תוכלו למנוע את הנשירה ולשמור על שערכן.

למה יש נשירת שיער אחרי לידה?

התרחיש הבא מוכר לנשים רבות: במהלך ההריון הן נהנות משיער שופע, מלא, בריא ומבריק. אולם לאחר הלידה משתנה התמונה והיולדת הצעירה נבהלת לגלות נשירה מוגברת של השיער שרק לפני רגע היה כל כך מלא ובריא.

אז למה זה קורה? במהלך ההריון מתחוללים בגוף שינויים הורמונליים רבים, שמשפיעים גם על בריאות וחיי השערה. ההריון עלול לגרום לחוסרים בוויטמינים ומינרלים שמשפיעים על השיער, מחסור בברזל משפיע על חוזק השיער, וכל התהליך עלול לפגוע במחזור חיי השערה. שינויים אלו לא מתבטאים מייד כשהם קורים, ולכן נוצרת אשליה שההיריון תורם לבריאות השיער, בעוד שלמעשה מתחילים תהליכים שבסופו של דבר יגרמו לנשירה מוגברת שלו.

כלומר, השינויים הפיזיולוגיים וההורמונליים מתחילים כבר בהריון, ובאים לידי ביטוי אחרי הלידה, אז הגוף עובר עוד שינוי משמעותי: הוא כבר לא זקוק למערך הורמונלי שלם שיתמוך בקיום העובר. שינוי משמעותי זה משפיע על מערכות גוף שונות, כולל השיער. תוסיפו לרשימה גם מחסור ניכר בשעות שינה לאחר הלידה, דבר שמשפיע באופן מובהק על המערכת האנדוקרינית של היולדת וגורם לנשירת שיער, חוסרים בוויטמינים ומינרלים שהחלו כבר בהריון והתעצמו כתוצאה מייצור חלב והנקה, כל אלו גורמים לנשירת שיער מוגברת.

לעתים הנשירה תתחיל רק מספר חודשים אחרי הלידה, תלוי בקצב בו פועלים זקיקי השערה ויציאה שלהם מסנכרון. על אף שמדובר בתופעה שכיחה וטבעית, נשים רבות סובלות מדימוי עצמי נמוך, לחצים וסטרס שבעצם לא תורמים למצב ואף "מעודדים" נשירה מוגברת אף יותר של השיער.

כיצד להתמודד עם נשירת השיער לאחר הלידה?

לפני הכל יש לבצע אבחון ובדיקה מקיפים כדי להבין את מקור הבעיה. המאפיין העיקרי בטיפול הטבעי הוא למצוא את מקור הבעיה שגורמת לנשירת השיער. נקודת ההנחה בטיפול הטבעי היא לטפל בנשירה בטווח הקצר ובטווח הארוך. כלומר, הטיפול בסימפטום לא יהיה יעיל ומושלם אם לא יטופל גם הגורם לאותו הסימפטום.

במרפאת דוד פרלה ניתן טיפול ייחודי לנשירת שיער, גם לאחר לידה. הטיפול כולל מספר טכניקות יעילות ומיטיבות, שמסייעות לעידוד צמיחת השיער ועצירת הנשירה:

דיקור – הדיקור הסיני הוכח כבעל השפעות חיוביות רבות על כלל מערכות הגוף. הוא משפר את זרימת הדם לקרקפת, מסייע באיזון המערכות ההורמונליות, מווסת את המערכת החיסונית ועוזר בהפגת מצבי מתח וחרדה.

צמחי מרפא –  תערובת טבעית של צמחים המותאמת באופן אינדיבידואלי למטופלת, לאחר אבחון והבנת צרכיה. הפורמולות הטבעיות מסייעות בחיזוק השערה ובאיזון הורמונלי.

צמחי מרפא יעילים לנשים לאחר לידה שסובלות מחוסרים תזונתיים, עקב הנקה, תזונה לא מאוזנת, מחסור בברזל וכדומה, ולנשים המצויות במתח נפשי עקב שינה לא סדירה, חרדה לתינוק וגם מצב רגשי מורכב עקב נשירת השיער.

סיגול הרגלי תזונה – לתזונה מאוזנת ובריאה יש חשיבות רבה והיא משפיעה על המצב הגופני והרגשי של כל אדם, ובפרט לנשים אחרי לידה. תזונה לקויה עלולה לזרז את נשירת השיער. לאחר תשאול והבנת שגרת התזונה של המטופלת, ניתנות המלצות לסיגול שגרת תזונה בריאה ומיטיבה. בנוסף, ישולבו ויטמינים שתורמים לחיזוק וצמיחת השיער, עם תוספת ג'לטין לבניית קולגן. כל התוספים ניתנים בהתאמה אישית.

עוד שיטות טיפול חדשניות במרפאתו של דוד פרלה מעמידות בפני הנשים גם טכניקות מתקדמות לשיפור זרימת הדם לקרקפת, מניעת נשירה, ועידוד צמיחת השיער עם מראה שופע ומלא. שיטות חדשניות אלו כוללות מזותרפיה לשיער, בה מוחדרות לשכבת העור האמצעית תמיסות טבעיות שמעוררות את שיקום עור הקרקפת ואת זקיק השערה. שיטה נוספת היא שימוש בסרום מרכיבים טבעיים בלבד, שתורם למראה השיער, מעבה אותו מעניק לו נפח ומראה בריא.

דוד פרלה, מטפל טבעי, בעל מוניטין שנבנה בזכות הצלחות רבות בתחום, מצדד בגישה הטיפולית הטבעית בשילוב עם הטיפול המערבי, הקונבנציונלי. הטיפול הטבעי הוא טיפול תומך, שמביא לתוצאות מהירות יותר, מזרז את תהליך ההחלמה של מערכות הגוף השונות ומטפל במקביל בגורם ובסימפטום.

לקבלת מידע, ייעוץ ובניית תוכנית טיפול מורכבת אישית לאחר אבחון, צרו קשר עוד היום עם הקליניקה ונשמח לתת מענה מיטיב ומקל לפתרון בעיית נשירת השיער לאחר הלידה.