פוליקוליטיס

הכותב: דוד פרלה

פוליקוליטיס היא נגע עורי באזור זקיק השערה, אשר נובע מהצטברות של מוגלה. הנגע יכול להתפתח לפצעים מוגלתיים מזוהמים ומפרישים בצורת פצעונים קטנים אדומים או פרונקלים קשים וכואבים, ועלול להיווצר בכול מקום בו מצוי שיער בגופנו.

פוליקוליטיס נגרמת במרבית המקרים על ידי חיידק הסטאפילוקוק, שיוצר גירוי בזקיק השערה באזורים בהם יש צמיחת שיער. גירוי זה עלול להחמיר בעקבות הסרת שיער או באזורי גילוח, ואף עלול להיווצר בעת גירוי מקומי או במקרים של תזונה לקויה והיגיינה לא טובה.

המחלה עלולה להימשך מספר חודשים, ולהגיע אף עד למצב כרוני בו היא עלולה להימשך שנים. זוהי תופעה המלווה בכאב וגרד ופוגעת מאוד באיכות החיים. הטיפול ברפואה הסינית יקצר את משך המחלה ואת חומרתה בצורה משמעותית.

איך לזהות את המחלה? תסמינים נפוצים לפוליקוליטיס

התסמינים הנפוצים למחלה הם פצעונים באזורי השיער הנגועים, המלווים בגרד, תחושת שריפה וכאב ולעיתים בפרונקלים מוגלתיים ומפרישים.

על פי רוב המחלה תופיע בקרקפת, עורף, ישבן, מפשעה ובית השחי. לאורך זמן המחלה עלולה להגיע למצב של הצטלקות של העור.

טיפול בפוליקוליטיס – איך מטפלים באופן טבעי במחלה?

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי במחלה מתבצע לרוב בשני אופנים – טיפול תרופתי קבוע (בדרך כלל טיפול אנטיביוטי), ובמקרים קשים תידרש גם התערבות כירורגית.

הטיפול ברפואה הסינית

מטרת הטיפול – החזרת האיזון הפנימי הפיזי והנפשי למטופל, חיזוק המערכת החיסונית ותהליכי הריפוי בגוף, ניקוי החום, הורדת הדלקת וייבוש המוגלה למניעת הפרשות. הטיפול כולל מספר מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

acupuncture-smallטיפול בדיקור (אקופונקטורה)
drink-smallטיפול בצמחי מרפא
nutrition-smallשינוי תזונתי ותוספי מזון
וכן הנחיות לנטילת תוסף הפרוביוטיקה הייעודי שלנו – פרוביוטיקה 20/10.

 

משך הטיפול תלוי בחומרת המחלה ובקצב השיפור, שהינו אישי. בדרך כלל כבר בשבועות הראשונים ניכר שיפור משמעותי בפצעים, בגרד, בהפרשות, בתחושת החום ושיפור התחושה הכללית. בדרך כלל עם השיפור יורדת תדירות הטיפולים בדיקור וכן מינון הלקיחה של צמחי המרפא.

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

עצות שימושיות להקלה בפוליקוליטיס

  • היגיינה מקומית – שטיפה עם סבון פולידין מייבשת, מחטאת ומקלה פעמיים רבות.
  • יש להימנע מהורדת שיער במקומות הנגועים.
  • חשוב להשאיר את אזורי הנגעים מאווררים ככל האפשר (לא לכסות בלבוש צמוד).
  • יש להימנע משהיה בג׳קוזי ורחצה באמבטיות חמות.

יש לכם שאלות בנושא פוליקוליטיס והטיפול הטבעי במחלה? צרו קשר באמצעות הטופס המצורף ונשמח לענות.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה