פוליקוליטיס – טיפול טבעי בפצעים מוגלתיים בקרקפת

דוד פרלה
 • פוליקוליטיס היא נגע עורי באזור זקיק השערה, אשר נובע מהצטברות של מוגלה. הנגע יכול להתפתח לפצעים מוגלתיים מזוהמים ומפרישים בצורת פצעונים קטנים אדומים או פרונקלים קשים וכואבים, ועלול להיווצר בכול מקום בו מצוי שיער בגופנו.
 • פוליקוליטיס נגרמת במרבית המקרים על ידי חיידק הסטאפילוקוק, שיוצר גירוי בזקיק השערה באזורים בהם יש צמיחת שיער. גירוי זה עלול להחמיר בעקבות הסרת שיער או באזורי גילוח, ואף עלול להיווצר בעת גירוי מקומי או במקרים של תזונה לקויה והיגיינה לא טובה.
 • המחלה עלולה להימשך מספר חודשים, ולהגיע אף עד למצב כרוני בו היא עלולה להימשך שנים. זוהי תופעה המלווה בכאב וגרד ופוגעת מאוד באיכות החיים. הטיפול ברפואה הסינית יקצר את משך המחלה ואת חומרתה בצורה משמעותית.

המלצות מטופלים ורופאים

המלצות רופאים | 06.07.2020

פרופסור הנרי טראו: ״הטיפול המשולב במחלות עור מקצר את זמן ההחלמה״

המלצה של פרופסור הנרי טראו על דוד פרלה

דוד פרלה מוכר לי שנים רבות כמטפל ברפואה משלימה – רפואה סינית הוליסטית המשלבת אקופונקטורה ונתינת צמחים עם תכונות ייחודיות.

דודי התחיל לעבוד במרפאת עור בתל השומר לפני הרבה שנים והיה בעצם הראשון שפתח שירות בדיציפלינה זאת. הוא עבר השתלמות מיוחדת בסין בתחום הרפואה הסינית במחלות עור, לדעתי היחיד בארץ.

משך כל השנים עבדנו ביחד, אנחנו ברפואה קונבנציונלית ודודי פרלה ברפואה משלימה. טיפול משולב זה הביא לתוצאות לא מבוטלות ואין ספק שהיה לעזר רב למטופלינו.

ברצוני להוסיף גם שהטיפול המשולב דהיינו רפואה קונבנציונלית + אקונפוקטורה במחלות עור כרוניות כמו דרמטיטיס אטופית, פסוריאזיס, אורטיקריה, אקנה, אלופציה אראטה, סבוריאה, מקצר בהרבה מקרים את ההחלמה.

יש עבודות שפורסמו על השילוב שמוכיחות את זה.

דודי פרלה פירסם אתי ועם ד״ר פרס סלמה עבודה בדרמטיטיס אטופית שאף היא הולכת לאותו כיוון.

פרופסור הנרי טראו
רופא בכיר מחלקת עור ביה"ח שיבא
לשעבר מנהל המחלקה

המלצות רופאים | 09.07.2020

ד״ר שרון באום: ״ממליצה בחום לשלב את הרפואה הסינית בטיפול הקונבנציונלי בבעיות עור״

המלצה של ד

מהיכרותי עם דוד העובד במחלקת העור ביחד עימי בבית החולים שיבא מזה 15 שנה נוכחתי ביכולותיו לשלב בצורה אינטגרטיבית טיפולי רפואה סינית – דיקור וצמחי מרפא – עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי הניתן במחלקתנו. שילוב זה הביא לתוצאות קליניות מצוינות במגוון גדול של חולים הסובלים מבעיות עור.

במסגרת העבודה במחלקת העור צבר דוד ניסיון טיפולי רב בעקרונות הרפואה הקונבנציונלית ואף הראה בעבודות ומחקרים שפורסמו בעיתונים רפואיים את יעילות השילוב של הטיפול ברפואה סינית באטופיק דרמטיטיס ואורטיקריה.

לדוד יכולת טיפולית גבוהה במגוון בעיות עור ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום לכל מטופל לשלב את הרפואה הסינית במסגרת הטיפול הקונבנציונלית בבעיות עור שכיחות כגון אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, פסוריאזיס, סבוריאה, אלופציה אראטה (נשירת שיער), ויטיליגו, אקנה.

בכבוד רב,
ד״ר שרון באום
ס. מנהל מחלקת עור ביה״ח שיבא

המלצות רופאים | 02.07.2020

ד״ר אנה לכוביצקי: ״לדוד פרלה היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה סינית עם טיפול קונבנציונלי״

המלצה של ד

במהלך שנים של עבודה משותפת במטופלים הסובלים ממחלות שיער שונות כגון אלופציה אראטה, ליכן פלנו-פילאריס, סבוריאה, פסוריאזיס של הקרקפת ועוד, נוכחתי שלדוד היכולת לשלב בצורה מוצלחת רפואה אינטגרטיבית הכוללת טיפול ברפואה סינית, בדיקור וצמחי מרפא, עם טיפול קונבנציונלי. שילוב זה תורם לשיפור באיכות החיים של המטופל, הפחתת מתח המהווה מרכיב משמעותי במחלות אלו ועזרה בתהליך הריפוי.

לדוד ניסיון טיפולי רב אותו צבר לאורך 15 שנות עבודה ברפואה סינית במרפאת העור בבית החולים שיבא ומסירות רבה למטופליו.

אני ממליצה בחום על שילוב מוצלח זה של רפואה קונבנציונלית עם רפואה אינטגרטיבית.

בברכה,
ד״ר אנה לכוביצקי
מומחית למחלות שיער
מחלקת עור ביה״ח שיבא

איך לזהות את המחלה? תסמינים נפוצים לפוליקוליטיס

 • התסמינים הנפוצים למחלה הם פצעונים באזורי השיער הנגועים, המלווים בגרד, תחושת שריפה וכאב ולעיתים בפרונקלים מוגלתיים ומפרישים.
 • על פי רוב המחלה תופיע בקרקפת, עורף, ישבן, מפשעה ובית השחי. לאורך זמן המחלה עלולה להגיע למצב של הצטלקות של העור.

טיפול בפוליקוליטיס – איך מטפלים באופן טבעי במחלה?

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי במחלה מתבצע לרוב בשני אופנים – טיפול תרופתי קבוע (בדרך כלל טיפול אנטיביוטי), ובמקרים קשים תידרש גם התערבות כירורגית.

הטיפול ברפואה הסינית

מטרת הטיפול – החזרת האיזון הפנימי הפיזי והנפשי למטופל, חיזוק המערכת החיסונית ותהליכי הריפוי בגוף, ניקוי החום, הורדת הדלקת וייבוש המוגלה למניעת הפרשות.

משך הטיפול תלוי בחומרת המחלה ובקצב השיפור, שהינו אישי. בדרך כלל כבר בשבועות הראשונים ניכר שיפור משמעותי בפצעים, בגרד, בהפרשות, בתחושת החום ושיפור התחושה הכללית. בדרך כלל עם השיפור יורדת תדירות הטיפולים בדיקור וכן מינון הלקיחה של צמחי המרפא.

הטיפול כולל מספר מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

דיקור (אקופונקטורה)

טיפול בצמחי מרפא לשתייה

שינוי תזונתי ותוספי מזון

נטילת תוסף פרוביוטיקה ייעודי

האם ניתן לשלב את הטיפול הטבעי בטיפול הרפואי המקובל?

הגישה הטיפולית של דוד פרלה היא שבמיוחד במקרים בעלי דרגת חומרה בינונית וקשה, מומלץ במידת הצורך לשלב את הטיפול הטבעי כטיפול תומך בטיפול הרפואי הקונבנציונלי המקובל. שילוב זה יביא להשגת תוצאות מירביות להקלה מהירה במצב העור, להפחתה בצורך בתרופות עם תופעות לוואי, לזירוז בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ויאפשר גם במחלות עור כרוניות עקשניות הפוגות ארוכות יותר ושיפור משמעותי באיכות חיי המטופל. דוד פרלה עובד בשיתוף פעולה עם רופאי עור רבים.

עצות שימושיות להקלה בפוליקוליטיס

 • היגיינה מקומית – שטיפה עם סבון פולידין מייבשת, מחטאת ומקלה פעמיים רבות.
 • יש להימנע מהורדת שיער במקומות הנגועים.
 • חשוב להשאיר את אזורי הנגעים מאווררים ככל האפשר (לא לכסות בלבוש צמוד).
 • יש להימנע משהיה בג׳קוזי ורחצה באמבטיות חמות.

יש לכם שאלות בנושא פוליקוליטיס והטיפול הטבעי במחלה? צרו קשר ונשמח לענות.

יצירת
קשר

  השאירו פרטים

  ואחזור אליכם בהקדם

  03-5344006 לקביעת תור

   השאירו פרטים

   ואחזור אליכם בהקדם