שיער דליל אצל נשים

הכותב: דוד פרלה

דלילות שיער נפוצה יותר בקרב נשים מבוגרות, והיא נתפסת על ידי רבות מהן כבעיה מהותית ומטרידה שמשפיעה על חיי היומיום. מלבד ההשפעה הישירה של נשירת השיער על המראה החיצוני, נשים רבות הסובלות משיער דליל עלולות לפתח גם תסמינים רגשיים שקשורים בעיקרם בדימוי והביטחון העצמי שלהם. הטיפול המשולב של דוד פרלה לשיער דליל אצל נשים נשען על עקרונות הרפואה הסינית והוכח כיעיל ומהיר. 

כ-40% מהנשים יסבלו בשלב כזה או אחר בחייהן משיער דליל, והתמודדות הולמת עם הבעיה תכלול בדרך כלל טיפול משולב שיורד לעומקה של הבעיה. במרפאת דוד פרלה שמים דגש על החזרת האיזון הפנימי והנפשי לגוף, ומשלבים בין טכניקות טיפול ייחודיות שמסייעות בחיזוק טבעי של השערות ועידוד צמיחתן.

מה נחשב לשיער דליל?

תופעת השיער הדליל מוכרת לנשים רבות, כאשר הסיבות לנשירה הן מגוונות וקשורות בשינויים הורמונליים (בעיקר אצל נשים לאחר לידה או מבוגרות), לחץ נפשי, תזונה לקויה או מחלות כרוניות שונות. השלב הראשוני בטיפול יהיה אבחון נכון של התופעה. כאן חשוב להדגיש כי נשירת שיער היא תופעה טבעית ומתרחשת כל הזמן אצל כולנו. לכן, אם הדילול אינו מסיבי (נשירה של עד 100 שערות ביום נחשבת תקינה), ומתרחש בעקבות תהליכי התחדשות של הקרקפת, אין צורך לקבל טיפול מיוחד.

מה כולל הטיפול בשיער דליל וכיצד הוא מתבצע?

הטיפול המשולב מחזיר את החיוניות לקרקפת ואת האיזון ההכרחי לעידוד צמיחה מחודשת של השיער בעזרת טכניקות ייחודיות. כמו כן, הטיפול שם דגש על הסתכלות מערכתית על הגוף והנפש כיחידה אחת ועוזר, ומשלב בין מתן תכשירים טבעיים והחזרת האיזון הרגשי.

נשירת שיער אצל נשים

מזותרפיה

מדובר בשיטה מתקדמת ולא פולשנית לשיקום התת עורי של הקרקפת. הקרקפת שלנו חשופה כל הזמן למפגעים שונים שגורמים בין היתר גם לדילול השיער. הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר הדרמה פן, שמחדיר בעזרת מחטים זעירות תמיסות חיוניות לדרמיס (שכבת העור האמצעית).

התמיסות מכילות ויטמינים וחומרים חיוניים נוספים שעוזרים בשיקום זקיקי השערות ומעודדים את צמיחתו המחודשת של השיער. כמו כן, מסייעות התמיסות בשיפור זרימת הדם לקרקפת. הטיפול יעיל במיוחד ומבטיח את החזרת החיוניות לעור הקרקפת בטווח הארוך.

דיקור סיני

טיפול בשיער דליל באמצעות דיקור סיני נחשב במשך שנים כפתרון טבעי אידיאלי עבור התופעה. לטיפול הקלאסי במחטים יתרונות רבים, והוא עוזר בין היתר בשיפור זרימת הדם לקרקפת, איזון הורמונאלי, מניעת דלקות ומחלות עור בקרקפת וכן הרגעת הגוף והורדת הסטרס שתורם גם הוא לנשירת השיער.

צמחי מרפא

שילוב של צמחי בטיפול נגד שיער דליל מהווה אלטרנטיבה יעילה לתרופות המסחריות הקיימות בשוק. יתרון הטיפול הוא בהתאמה האישית של סוגי הצמחים לכל מטופל בהתאם לצרכיו. צמחי המרפא מסייעים במניעת הנשירה ומחזקים את שורש השערה יחד עם החזרת האיזון ההורמונלי לגוף האישה. חשוב לציין כי לטיפול הטבעי בשיער דליל לרוב לא יהיו תופעות לוואי להבדיל מהטיפול התרופתי הקונבנציונלי.

תזונה נכונה

הקפדה על צריכת ויטמינים והימנעות ממאכלים שעשויים להשפיע לרעה על מצבנו הנפשי יתרמו להפסקת הנשירה. כל מטופל מקבל תפריט בהתאמה אישית לאחר אבחון הבעיה הספציפית ממנה הוא סובל. בחלק מן המקרים, ולאחר תשאול מקיף של המטופלת, יינתנו גם תוספי תזונה מיוחדים וויטמינים חיוניים נוספים.

מה הגורמים הנפוצים לשיער דליל?

תופעה של שיער דליל בקרב נשים היא תוצאה של השילוב בין גורמים פיזיולוגיים ונפשיים. התופעה מאפיינת בעיקר נשים בגיל המעבר או נשים לאחר הריון או נשים עם גנטיקה המעודדת נשירת שיער.

גורם הורמונאלי – ירידה בריכוז האסטרוגן (ההורמון הנשי) בגוף האישה בגילאי מעבר (50 ומעלה בדרך כלל), עלייה בריכוז הטסטוסטרון (ההורמון הגברי) ותהליכים הקשורים בהפרת האיזון ההורמונאלי משפיעים ישירות על חוזק השערה ומעודדים נשירה מוגברת. חשוב לציין שהמאזן ההורמונלי משתנה במהלך ההריון, מה שיכול גם כן לגרום לדלילות שיער.

תזונה לקויה ומחסור בויטמינים – לאלו תפקיד חשוב בחיזוק השיער והם תורמים לעור הקרקפת. כמו כן, תזונה לא נכונה עשויה להשפיע גם על המצב נפשי ובטח שלא לתרום לצמיחת השיער.

בעיה רפואית – תפקוד לקוי של בלוטת התריס, טיפול כימותרפי שמחליש את שורש השערה או מתן תרופות שונות (סרטן, מחלות כרוניות, לחץ דם, גלולות למניעת הריון ועוד..) עלולות לשבש את מחזור החיים של השערה. במקרים כאלו חשוב להתייעץ עם רופא מומחה שיוכל לעזור לכם לשנות את אופי הטיפול או את עצימותו.

הטיפול ברפואה סינית בשיער דליל אצל נשים מותאם באופן אישי על פי שורש הבעיה. השלב הקריטי והראשוני בטיפול הטבעי יהיה זיהוי מדויק ומקיף של כל הגורמים הפיזיים והנפשיים לתופעה.

הטיפול במרפאת דוד פרלה מחזיר את האיזון הפנימי ומשפר את הזנת הדם לקרקפת, ומעודד את הצמיחה המחודשת של השיער. לפרטים נוספים ולכל שאלה תוכלו לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף.

שלח פנייה ישירה לדוד פרלה